Röstimisaste

Kohviubadel on erinevad röstimisastmed ja see on üks suurimaid kohvi maitset mõjutavatest faktoritest. Kohvi tumedus sõltub sellest, kui kaua ja millisel temperatuuril kohviube röstiti.

Röstimisaste jagatakse sageli kolmeks – hele, keskmine ja tume. Pauligi kohvidel on viis erinevat röstimisastet (1–5). Röstides saavutavad oad iseloomuliku tumeda värvuse ja neis peituvad maitsed kerkivad esile. Mida kauem kohviube röstida, seda suuremaks oad muutuvad, kuid ühtaegu väheneb nende kaal. Tumeda röstiga kohvioad on seega suuremad kui heleda röstiga.

Heleda röstiga kohvioad on sageli happelisemad ning tumeda röstiga pigem mõrkjamad. Seega võib tume röst küll tugeva maitsega olla, kuid hele röst on mitmekülgsemate võimalustega, sest seal peitub rohkelt huvitavaid maitseid. Tume röst on täidlasem ja tugevama maitsega. 

Röstimisaste määratakse vastavalt sellele, kui kaua ja millisel temperatuuril kohviube röstitud on. Pikem aeg ja kõrgem temperatuur tähendab tumedat rösti. Mõnikord arvatakse, et heleda rösti maitset on võimalik tugevamaks ja tumeda rösti sarnasemaks muuta, kui jahvatatud kohv kogust suurendada, kuid tegelikult muudab see kohvi maitse vaid kibedaks.

Õpi selgeks kohviterminid

Avasta Kohvipeediat
Back to top