Pauligi kohvitehases röstimisel tekkiva heitsoojusega köetakse ümberkaudseid kortereid

19.11.2020

Pauligi Vuosaari kohvitehase heitsoojuse taaskasutamise projekti tunnustati Soomes konkursil Energiageenius 2020, kus Paulig on üks neljast võitjast. Konkursi võitjad Paulig & Helen, Ovako Imatra, Elisa & Nokia ja Lidl valiti 29 kandidaadi seast.

Vuosaari kohvitehases kohviubade röstimisel tekkiva taaskasutusse võetud heitsoojusega saab katta tuhande kahetoalise korteri aastase soojavajaduse. Ainulaadne projekt viidi ellu koostöös Helsingi energiaettevõttega Helen Oy.

Helsingi energiaettevõte Helen Oy ja Paulig alustasid koostööd 2019. aastal röstimisprotsessi käigus tekkiva heitsoojuse kasutamiseks kaugküttevõrgus. Vuosaari tehases kohviubade röstimisel tekkivat heitsoojust kasutatakse ennekõike ära oma tarbeks Pauligi tehases. Üle jääv soojus suunatakse Heleni kaugküttevõrku.

Kuna toodame Vuosaari kohvitehases kokku 100 miljonit kohvipakki aastas, siis on meie kohustus hoida oma positsiooni ühe kõige jätkusuutlikuma kohvitootjana maailmas. Vuosaari kohvitehas tunnistati hiljuti Pauligi esimeseks süsinikuneutraalseks tootmisüksuseks, mis nõuab investeeringuid ja uuendusi. Meil on hea meel, et ühte meie olulistest projektidest on märgatud konkursil Energiageenius 2020.

Pauligi Vuosaari tehases kasutatakse taastuvat elektrit, biogaasi ja kaugkütet. Tänu sellele on tehase heitkoguseid alates 2014. aastast vähendatud 98% ja ülejäänud süsinikuemissiooni heitkogused on kompenseeritud kontrollitud keskkonnaprojektide kaudu Colombias, Aasias ja Ida-Aafrikas. Pauligi eesmärk on vähendada 2030. aastaks kogu ettevõtte tegevuse käigus tekkivaid kasvuhoonegaaside heitkoguseid 80% võrra ja jõuda 2023. aasta lõpuks selleni, et kõik Pauligi  tootmisüksused on süsinikuneutraalsed.

 

Back to top