Logistika

Päritolumaades võivad õnnelikud kohvioad reisida paljude erinevate transpordivahenditega, alates eeslitest ja lõpetades veoautodega. Pärast töötlemist sõidavad õnnelikud oad üle mere Saksamaa kaudu Pauligi kohvitehasesse. Mida kiiremini õnnelikud oad kohvitehasesse jõuavad, seda värskemad on ka röstitud oad – kusjuures seda on maitses tõesti tunda. Logistika kohta saate lähemalt lugeda siit.

Õnneliku kohvioa teekond tootjariigis

Kohvikasvatajad müüvad oma kohvi kohvimarjadena või osaliselt töödelduna, viljalihast puhastatud ubadena. Õnnelikud oad reisivad istandustest töötlemistehastesse, mis tavaliselt kuuluvad ekspordiettevõttele või ühistule.

Läbi Euroopa Soome

Kohvioad transporditakse Pauligisse Saksamaa kaudu üle mere. Õnnelike ubade teekond päritoluriigist kestab umbes neli nädalat.

"Näiteks meie Vuosaari kohvitehas Helsingis asub otse sadama kõrval, nii et oad jõuavad sõna otseses mõttes meie tagaukse juurde."

"Näiteks meie Vuosaari kohvitehas Helsingis asub otse sadama kõrval, nii et oad jõuavad sõna otseses mõttes meie tagaukse juurde."

Õnnelike ubade transport Soomes

Paulig toimetab igal aastal Helsingist ja Tverist hulgi- ja jaemüüjateni üle 100 miljoni paki kohvi. Hulgi- ja jaemüüjate kaudu jõuavad pakid tarbijateni, kes saavad asuda kohvi nautima. Paulig soovib muuta transpordi- ja pakenduslahendused võimalikult tõhusaks ja keskkonnasäästlikuks.

Järgmine samm õnnelike kohviubade teekonnal

7. Kvaliteedikontroll ja segamine

Loe täpsemalt siit
Back to top