Fairtrade

Fairtrade ehk õiglase kaubanduse sertifikaat on kinnitus selle kohta, et tooraine käitlemine on toimunud vastavalt õiglase kaubanduse kriteeriumitele. Õiglase kaubanduse tooted on sotsiaalselt, majanduslikult ja ökoloogiliselt jätkusuutlikud.

Õiglase kaubanduse kriteerium on, et toormaterjalide töötlejad saavad oma töö eest õiglast tasu, millele on määratud minimaalne tagatishind, mis katab nii personali kui ka keskkonnaga seotud kulud. Lisaks tagatishinnale maksavad ettevõtted fairtrade tootjatele õiglase tootmise tasu, mida kasutatakse tavaliselt nende projektide toetamiseks, mis tervele tootjate kogukonnale kasu toovad. Fairtrade keelab tasuta töö ja lapstööjõu kasutamise. Õiglane kaubandus on lihtne viis toetada arengumaade elanikke ja leevendada globaalset vaesust.

Õiglase kaubanduse eesmärk on parandada arengumaade töötingimusi, seda nii väikeettevõtetes kui ka töötajate hulgas. Õiglase kaubanduse sertifikaat väljastatakse kõigi kriteeriumite täitmisel. Kohv oli maailma esimene õiglase kaubanduse märke saanud toode ja on tänase päevani neist kõige tuntum. Rohkem informatsiooni kohvi tootmise puhul kasutusel olevatest sertifikaatidest.

Õpi selgeks kohviterminid

Avasta Kohvipeediat
Back to top